Reklam
Reklam

Caneco’dan dünyanın ilk geri dönüştürülmüş süblimasyon transfer kağıdı

Caneco’dan dünyanın ilk geri dönüştürülmüş süblimasyon transfer kağıdı
  • 17.08.2021
  • 330 kez okundu
Reklam

Uzun yıllar tekstil sektöründe faaliyet gösteren Canapa Kağıt Teknolojileri ve Natura Tekstil iştiraki ile kurulan CANECO, sürdürülebilir tekstil üretimi misyonuyla faaliyetlerine başladı. Her iki firmanın uzun yıllara dayanan know-how’ının bir araya gelmesiyle “ECOLOGICAL PRACTICES & ECOLOGICAL RESULTS” sloganı ile yola çıkan CANECO, tekstil sektörüne ekolojik ve inovatif ürünler geliştirmeyi hedefliyor.

Yenilikçi, sürdürülebilir ve çevreci üretim misyonuyla kurulan CANECO, faaliyetlerine dünyanın ilk geri dönüştürülmüş süblimasyon transfer kağıdını piyasaya sunarak başladı. Tamamen geri dönüştürülmüş kağıtlardan üretilen CANECO SILVA Geri Dönüştürülmüş Süblimasyon Kağıt Serisi, global tekstil ve hazır giyim firmalarının çevreye duyarlı ve sürdürülebilir politikalarına uygun üretilmiştir. CANECO SILVA geri dönüştürülmüş süblimasyon kağıdı, sürdürülebilir tasarım misyonuyla, dijital tekstil baskısında aynı kalitenin ve aynı fonksiyonun daha az çevresel etki ile sağlanması yolunda fikirler geliştirme vizyonundan hareketle yola çıkmıştır.CANECO tarafından piyasaya sunulan SILVA GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ SÜBLİMASYON KAĞIDI SERİSİ, farklı kaplama ve gramaj özelliklerine sahip 4 ayrı seçeneğe sahip. SILVA ürün gamı, SILVA ECO, SILVA MEDIUM, SILVA HIGH ve SILVA SPORTS olmak üzere dört ayrı üründen oluşuyor.

SILVA serisini kısaca özetlemek gerekirse:

SILVA ECO: 50gr/m2 gramaja sahip ECO serisi, ısı presinde çok hızlı transfer süresi, mükemmel boya transfer verimliliği, hızlı boya emilimi ve kuruma, geniş yelpazede uygulama çeşitliliği sunuyor. Seri, en az yüzde 60 polyester içeren tüm kumaşlara baskı için uygun.

SILVA MEDIUM: 80gr/m2 gramaja sahip MEDIUM serisi, ısı presinde çok hızlı transfer süresi, mükemmel boya transfer verimliliği, hızlı boya emilimi ve kuruma, geniş yelpazede uygulama çeşitliliği sunuyor. Seri, en az yüzde 60 polyester içeren tüm kumaşlara baskı için uygun.

SILVA HIGH: 110gr/m2 gramaja sahip HIGH serisi, daha koyu ve yoğun boya tüketimi gerektiren baskı prosesleri için ideal. Isı presinde çok hızlı transfer süresi, mükemmel boya transfer verimliliği, hızlı boya emilimi ve kuruma, geniş yelpazede uygulama çeşitliliği sunuyor. Seri, en az yüzde 60 polyester içeren tüm kumaşlara baskı için uygun.

SILVA SPORTS: 110gr/m2 gramaja sahip SPORTS serisi, çift kaplama özelliği sayesinde spor malzemeleri gibi elastik materyaller üzerine baskı yapmak için özel olarak geliştirildi. Kumaşa mükemmel tutunma özelliği sunan SPORTS serisi, mükemmel boya transfer verimliliği, hızlı boya emilimi ve kuruma, geniş yelpazede uygulama çeşitliliği sunuyor. Seri, en az yüzde 60 polyester içeren tüm kumaşlara baskı için uygun.

Seri, ayrıca SILVA PROTECTION Koruma Kağıdını da içeriyor. SILVA PROTECTION Koruma Kağıtları, tüm süblimasyon kağıt çeşitleriyle kullanmak için uygun. Pres makinelerinde sorunsuz yürüme özelliği sunan kağıtlar, mükemmel renk koruması sağlayarak desenin temiz kalmasına yardımcı olur ve %100 geri dönüştürülmüş yapısıyla çevre dostudur.

Tekstil sektöründe sürdürülebilir ürünlerin hazır giyim üreticileri açısından giderek daha fazla önem kazandığına dikkat çeken CANECO Kurucu Ortaklarından Cenk Elkatip, tekstilde sürdürülebilirliğin önemine dair şunları söyledi: “Son yıllarda meydana gelen önemli sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel değişimler göz önüne alındığında; kuşkusuz sürdürülebilirliğe katkı sağlayan bir işletme olabilmek, çevreci ürünler üretmekle, bu ürünlerin üretim sürecini çevre dostu olacak şekilde tasarlamakla ve çevreci sosyal sorumluluk faaliyetlerini bir bütün olarak yürütmekle mümkün olmaktadır. Caneco olarak, tekstil üreticisinden nihai kullanıcıya kadar olan tüm hazır giyim aşamalarında çevre bilincini dijital baskıda kağıt baskı sürecine de taşımak ve bu konuda sorumluluk üstlenmeyi misyon ediniyoruz ve kaynakların ihtiyaçtan fazla kullanılmaması, tüketilmemesi ve gelecek nesillere aktarılabilmesi hedefiyle hareket ediyoruz.”

%100 geri dönüştürülmüş süblimasyon kağıdının yanı sıra, tekstil sektöründe pamuklu kumaşlara transfer baskı ile susuz üretim modelleri konusunda da Ar-Ge faaliyetlerine devam eden CANECO, sürdürülebilir üretim misyonuyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Daha fazla bilgi almak için www.caneco.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

****

CANAPA KAĞIT TEKNOLOJİLERİ HAKKINDA:

Canapa Kağıt Teknolojileri, 40 yılı aşkın süredir Türkiye’nin kâğıt sektörünün öncü kuruluşlarından biri olarak faaliyet göstermektedir. Canapa, kâğıtla ilgili birçok yeni ürünün üretilmesi ve sektöre kazandırılmasında başrol oynayarak kâğıdın ülkemizdeki gelişen tarihinin en önemli mihenk taşlarından biri olmuştur.

2005 yılından bu yana tekstil sektöründe dijital inkjet baskı makineleri için “Süblimasyon Transfer Kâğıdı” üretimini yapan Canapa, bu konuda dünya standartlarında üretim yapan ve 30’un üzerinde ülkeye ihracat yapan öncü bir firmadır. Kâğıt üretimi ve kağıt hammaddeli ürünlerin işlenmesi ve üretilmesi konusundaki tecrübesi, en yeni teknolojiler ve sistemsel yapılanmış eğitimli personel ile Canapa, tekstil üreticilerinin kalite beklentilerini karşılayacak kalite ve üretim standartlarını sağlamaktadır.

NATURA TEKSTİL HAKKINDA

Faaliyetine 1990 yılında tekstil, boya ve kimya sektöründe başlayan Natura Tekstil, 2006 yılında dijital tekstil baskısına geçene kadar I.C.I, Zeneca, Basf, Dystar, Ciba Geigy, Eurodye CTC, SF Dyes, HCH firmaları ile tekstil boya ve kimyası konusunda faaliyet gösterdi. 2006 yılında tekstil dijital baskı faaliyetine önce dijital baskı boyalarının satışını yaparak başlayan Natura Tekstil, daha sonra fason dijital baskı atölyesi ile Türkiye’de kumaşa dijital baskı yapan ilk firmalardan biri oldu. Dijital tekstil baskısındaki serüvenine 12 yıl boyunca MS Italy temsilcisi olarak devam eden Natura, pek çok yenilikçi makinelerin geliştirilip üretilmesinde aktif rol oynadı. Natura, tekstil yaş işlentileri ve tekstil dijital baskı konusundaki uzun yıllara dayanan tecrübelerini paylaşmak için farklı ortamlarda eğitimler vermeye ve bilgilerini internet sitesi üzerinden paylaşmaya devam eden Natura Tekstil, bunun yanında AR-GE’ye oldukça önem vererek, dijital baskı konusunda farklı dallarda inovasyon yatırımlarını sürdürmektedir.

Reklam
FESPA Eurasia 2021 Kapılarını Ziyaretcilerine Açtı…
FESPA Eurasia ziyaretçilere baskı ve endüstriyel reklam alanında en son teknolojileri ve uygulamaları görebilecekleri bir platform sunuyor. Geniş format dijital...
FESPA Eurasia Fuarı Yaka Kartınızı Almak için Tıklayın…!
Endüstriyel reklam ve geniş format baskı dünyası, 2-5 Aralık tarihleri arasında Avrasya Bölgesi’nin lider fuarı FESPA Eurasia’da buluşmaya hazırlanıyor. Salgının yavaşlaması ve...
PRO-SMH; ALMAN KALİTESİ İLE TÜRKİYE’DE ÜRETİM
PRO-SMH, sektöre yönelik indigo, haşıl, seri ve konik çözgü makinelerini, yıllara dayanan mühendislik tecrübesi ile üretiyor. Ürettiği makinelerle en büyük...
Hedefimiz Baskı Makinaları alanında ihracaat sıralamasında ilk sıraya yerleşmek…
“Tamamen profesyonel bir yönetim anlayışına sahip olan Sulfet Baskı Makineleri; Pandemi sürecinde yurtdışı satışlarını artırıp  ihracat sıralamasında ilk 5’e girdi”...
Tekstil News Online Dergi Kasım Aralık 2021 Sayısı
Tekstil-News-Media-Data-2022İndir
Türk tekstilinden ABD atağı   Tekstil sektörü ABD’den daha fazla pay alacak
İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) organizatörlüğünde New York’ta düzenlenen2’nci Sektörel Türk İhraç Ürünleri Fuarı, i of the World...
165 Milyar Dolarlık Sektör Daha Yeşil Olacak…
Dijial tekstil baskısı %600 su tasarrufu yaptırıyor… Moda endüstrisindeki hızlı gelişmelerle birlikte tekstil baskısı sektörü de büyüyor. 165 milyar dolarlık...
Picanol İki Yepyeni Rapier Dokuma Makinesini Tanıttı
Dünyanın lider dokuma makinesi üreticilerinden biri olan Picanol, Şanghay’da düzenlenen ITMA Asia + Citme fuarına katıldı. Picanol, hem hava jetli...
Migiboy Tekstil’den Niğde’ye 200 milyon dolarlık  ilk yerli spandex iplik “likra” yatırımı
Migiboy, 200 milyon dolarlık yatırım yapacağı fabrika ile tekstil sektörünün yıllık 40 bin ton likra ithalatının önüne geçecek. Tekstil sektörünün...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ