Reklam
Reklam

SUNALİS; FESPA EURASIA 2021 FUARINDA YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

SUNALİS; FESPA EURASIA 2021  FUARINDA YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
  • 24.01.2022
  • 102 kez okundu
Reklam
Sunalis Türkiye satış müdürü ; Buğra KARADAĞ

2019 yılından itibaren İstanbulda tekstil dijital baskı transfer kağıdı ithalatı ve imalatı yapakta olan Sunalis; 2-5 Aralık 2021 tarihleri arasında IFM Fuar alanında düzenlenen Fespa Eurasia Fuarına ilk kez katıldı.

2019 yılından itibaren İstanbulda tekstil dijital baskı transfer kağıdı ithalatı ve imalatı yapakta olan Sunalis;  2-5 Aralık 2021 tarihleri arasında IFM Fuar alanında düzenlenen Fespa Eurasia Fuarına  ilk kez katıldı.

Sunalis Türkiye satış müdürü; Buğra bey; “Bu bizim Sunalis markası ile katılmış   olduğumuz ilk fuarımız. Ziyaretçilerimizin ürünlerimize göstermiş olduğu yoğun ilgi  bizleri  ziyadesi ile   memnun etti.

Sonraki yıllarda yapılacak olan Fespa Fuarlarına da  imkanlarımız  ölçüsünde katılım sağlamaya devam edeceğiz” dedi. Sunalis’in standında sergilediği başlıca ürünleri; Süblime transfer baskı kağıtları,  süblime baskı  boyaları, dijital baskı makinesi ve dijital baskı     makineleri ve yedek parçaları ile yer aldı.

Buğra KARADAĞ; “Ambalaj kağıdı, pelur kağıt, krepe kağıdı, gri karton vb gibi ürünleride müşterilermize tedarik etmekteyiz. Bunun yanında 7/24 teknik servis hizmeti de veriyoruz. Her geçen gün büyümeye devam ediyoruz” dedi.

Tekstil News: Süblimasyon ve Süblimasyon  kağıt nedir?

Buğra KARADAĞ;Süblimasyon(sublimation), sözcük anlamı olarak maddenin ısı uygulandığında katı halden aradaki sıvı hali atlayıp gaz haline geçerek baskı yapılacak ürüne geçme halidir. Sublimasyon teknolojisi, sistem kurulum maliyetleri, baskı kalitesi ve ürün çeşitliliği ile günümüzün en çok tercih edilen dijital transfer baskı sistemidir.

Tekstil News: Süblimasyon Baskı Nasıl Yapılır?

Buğra KARADAĞ; Süblimasyon baskı yapabilmek için bu sisteme uygun püskürtmeli yazıcı gerekmektedir. Bilgisayar üzerinden hazırlanan görsel yazıcıya gönderilir ve yazıcı püskürtme sayesinde mürekkebi (sublimasyon baskı mürekkebi süblime boya) transfer kâğıdına aktarılır. Transfer kâğıdı Süblimasyon baskıda kullanılan özel bir kâğıttır ve birçok çeşidi vardır. Baskı yapılmak istenen Süblimasyon ürün üzerine transfer kâğıdı arasında hiç hava kalmayacak şekilde yerleştirilir.

Ürüne uygun Süblimasyon baskı makinesine uygun sıcaklık ve basınç ile ayarlanarak işlem tamamlanır. Sonuç olarak hazırlanan görsel kağıda kağıttaki baskı ürüne aktarılır. Baskı yapılacak ürünlerin Süblimasyon uygun olması gerekmektedir. Yani ürünün baskı yapılacak alanı polyester ya da polyester kaplama (sır) olması gerekmektedir Üretimini yapmış olduğumuz Kaplamalı Dijital Transfer Kağıtlarımız ile özel yapısı sayesinde %95’e varan yüksek transfer özelliğine sahiptir. Bir dijital transfer kağıdından alabileceğiniz en iyi baskı sonucunu size vermektedir. Kağıt yapısı, mürekkep emildikten sonra dahi pigmentlerin yüzeyde kalmasını sağlar. Dijital Transfer Kağıtlarımız, her baskı sonucunda aynı kalitede sonuç almanızı sağlayarak üretiminizin daha sürdürülebilir olmasına imkan tanır. Sunalis Kağıt Dijital Transfer Kağıtlarını çeşitlilik açısından pek çok avantajla temin edebilirsiniz. Kağıt kalınlıkları, rulo genişlikleri, isteğe bağlı sarım uzunlukları. Kağıt çeşitliliğimizde değişmeyen tek özellik; Kalitesi! Kırılmadan ve kırışmadan sarılan kaliteli dijital transfer kağıtları. Dijital transfer kağıtlarımızı diğerlerinden ayıran özellikler, hızlı kuruması, mürekkebin yüksek oranlarda transfer edilmesi, piyasaya göre uygun ve karşılanabilir fiyatlarda olması, kullanması kolay ve kırılmıyor olması, ince detaylı desenler basılabilen, süblimasyon sırasında kumaş ile kağıdın birbiri ile özdeşleşmesini sağlayan, sert materyaller üzerinde süblime yapmanıza imkan vermesidir.

Tekstil News: Temsilciliğini yaptığınız Makinalarınızın  kullanım alanları ve  muadillerine karşı avantajları nelerdir ?

Buğra KARADAĞ; Transfer baskı süblime su bazlı boyalar ile çalışmakta genel itibari ile tekstil baskı sektöründe kullanılmaktadır satışını gerçekleştirdiğimiz makinelerin daha hızlı daha net ve kesintisiz baskı yapabilir olmaları satış sonrası yedek parça ve teknik servis konusunda müşterilerimizi verimli ve kaliteli baskı yapması için hizmet vermeye devam ediyoruz.

Tekstil News: İhracat yapıyor musunuz? Hedef ülkeleriniz var mı? Y.dışı satış ve pazarlama alanında nasıl bir yol izliyorsunuz?

Buğra KARADAĞ; İhracat yapıyoruz. Transfer baskı alanında ihracat için hedef ülke İran, Azerbaycan, Mısır, Almanya, Amerika yurt dışı satış konusunda hem kadromuzu hem de ürün ağını daha genişletme yolundayız.

Tekstil News: Dijital baskı yatırımı yapmak isteyen firmalarımıza ne tavsiye edersiniz? Yatırım yaparken nelere dikkat etmeliler?

Buğra KARADAĞ; Alacakları makinelerin hızlı olması şuan zaman= hız zamanı ve kullandıkları boya konusunda kimseye bağımlı kalmasınlar. Dolar ve Euro kurları ülkemizde çok hareketli her zaman açık sistem boya kullanmalarını tavsiye ederiz.

Tekstil News: Pandemi  ve kur artışı sizi olumsuz olarak etkiliyor mu?  Bunun için nasıl önlemler  aldınız?

Buğra KARADAĞ: Pandemi tüm    dünyayı etkilediği gibi ülkemizde etkilemekte kur atışı için hizmet vermekte olduğumuz müşterilerimizle sürekli istişare ve dirsek temasındayız hizmet verdiğimiz müşterimizle onları maliyet fiyat politikası konusunda kendi müşterilerine döviz fiyat vererek imalat yapmaları bizde aynı şekilde kendi müşterilerimize döviz bazlı fiyat verme politikasındayız.

Tekstil News: Fespa Euarasia 2021 Fuarında hangi ürünlerinizi ve  makinalarınızı sergilediniz?

Buğra KARADAĞ; 22gr,25gr,35gr,40 kaplamasız 45gr,50,gr,55gr,60gr kaplamalı kağıtları papijet süblime boyası ,kroyn süblime boyası saitu 1.90 cm 8 kafalı baskı makinesi 1.90 cm 3 kapaflı baskı makinesi, 2.60 süblime baskı makinesi makine markaları belirttiğim gibi “Saitu “

Tekstil News: Tükiye ekonomisini  ve  Tekstil sektörünü  göz önünde bulundurarak;   2022 yılı için bir değerlendirme yapabilir misiniz?

Buğra KARADAĞ; 2022 yılında tekstil sektörünün çok daha hareketli geçeceğini ve ithalat ve ihracatın 2021 nazaran çok daha iyi olacağını ön görüyoruz.

Reklam
Lidya Grup, FESPA Global Print Expo 2022’ye katıldı
Lidya Grup Dijital Deneyim ve Eğitim Üssü’ne, global markalardan iş birliği teklifi geliyor . Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup,...
TEKSTİL MAKİNA İHRACATI 1 MİLYAR DOLARA KOŞUYOR
Kapasite artışlarıyla birlikte ihracat rakamlarını artıran tekstil makineleri sektörü, 2023 için belirlediği 1 milyar dolarlık hedefe 2021 yılında yaklaştı. Sektör...
Tekstil Makinelerinin Kalbi ITM 2022 Fuarında  Atacak…
3 yıllık aranın ardından düzenlenen ilk büyük uluslararası tekstil makineleri fuarı olan ITM 2022 başladı. Tekstil teknoloji liderlerinin dünya lansmanlarını...
ENTA Mühendislik; Fas’tan Moğolistan’a kadar 28 ülkeye  çevre mühendislik projeleri ihraç ediyor…
ENTA Mühendislik Genel Müdürü Sn. Mehmet Yüceyurt ile Tekstil News dergimiz adına bir söyleşi gerçekleştirdik. Tekstil News: ENTA Mühendislik Firmasını...
ELTEKSMAK ; ITM’22 FUARINDA SON SİSTEM MAKİNALARI İLE YER ALIYOR
“ITM Fuarları bizim için en verimli geçen fuarların başında geliyor. Pandemi sonrasında bu fuarın yoğun ilgi göreceğini düşünüyoruz. Bu seneki...
Mennan Makine yeni üretim tesislerinde faaliyete başladı
Almanya, İtalya ve Fransa gibi sayılı ülkelerde imal edilebilen bu makinayı imal edebilen Mennan Usta, 1998 yılında bu çalışmasını Teknoloji...
Tekstil makineleri Sektör Temsilcileri ITM 2022’de Buluşuyor
ITM 2022 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı için geri sayım başladı. Teknik Fuarcılık ve TÜYAP Tüm Fuarcılık ortaklığıyla düzenlenen fuar 14-18...
PROSOFT VR;  Tekstil ve Moda Sektörünü  METAVERSE’e Taşıyor
Tekstil News: Prosoft VR Firmasını daha yakından tanıyabilir miyiz? Selçuk Şireci: 1992 yılından bu yana yazılım sektöründe faaliyet gösteriyoruz. 1995...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ