Reklam
Reklam

ITS Dijital’den “Susuz Tekstil” Çözümleri Lansman için, ITM 2022 İstanbul Fuarına Bekliyoruz…

ITS Dijital’den  “Susuz Tekstil” Çözümleri Lansman için, ITM 2022 İstanbul Fuarına Bekliyoruz…
 • 19.03.2022
 • 828 kez okundu
Reklam
ITS Dijital Firması Genel Müdürü Erdem Canik

“Özellikle Avrupa’dan ülkemize Tekstil Ürünleri konusunda talep artmıştır. Son zamanlarda çevre ve su tüketimine karşı dünyada oluşan tepkiler ile birlikte gündeme gelen “Susuz Tekstil” dijital baskı alanındaki gelişmeler ile birlikte olması gereken maliyetlere indirilebildiğinde dijital tekstilin emekleme evereside bitecek olup koşmaya başlayacaktır” diyen ITS Dijital Firması Genel Müdürü Sn. Erdem Canik ile Tekstil News Dergimiz adına bir röportaj gerçekleştirdik.

Canik; “Doğal kaynakların korunması ve atık su oluşumunu önlemenin yanı sıra ITS Dijital’in temsilciliğini yaptığı makineler ile sürdürülebilir tekstil baskı çözümü sunuyoruz. Makinelerimiz; Genel maliyeti %50, enerji ve kimyasal maliyetlerini ise %80 oranında azaltıyor. Biz de bu alanda ciddi anlamda aşama kaydettik ve lansman için ITM’22 İstanbul Fuarını beklemekteyiz” dedi.

Tekstil News: ITS Dijitali daha yakından tanıyabilir miyiz? hangi markaların Türkiye Temsilciliğini yapmaktadır?
Erdem Canik: ITS dijital 2018 yılı kurulmuş olup, dijital baskı çözümleri konusundan 16 yıllık tecrübeye sahip genç ve tecrübeli bir firmadır.
bünyemizde bulunan markalar günümüz gerçeklerine uygun ve
yenilikçi firmalardır.

Bunlar; Sublitec: İnkjet süblimasyon boyaları Oric: İnkjet sublimasyon baskı makinesi Hopetech: Endüstriyel sublimasyon baskı makinesi,Multiscan kumaşa direk baskı makinesi,single pass kumaşa direk baskı makinesi, seramik baskı makinesi. Ergosoft: Rip yazılım Programı(Texprint,Ergosoft v15,Ergosoft v16) …Ve ITM’22 Fuarında açıklayacağımız yeni Türkiye Temsilciliğimiz

Tekstil News: Temsilciliğini yapmış olduğunuz makinalarının kullanım alanları ve muadillerine karşı avantajları nelerdir ?
Erdem Canik: Odaklandığımız tek nokta Dijital tekstil uygulamalarıdır. Ürünlerimiz Ev tekstilinden, fashion grup giyime, spor giyim üretiminden ayakkabıya kadar birçok alanda kumaşınıza hayat verir. Satmış olduğumuz ürünlerin en büyük avantajı ITS Dijital Tekstil firması tarafından desteklenmesidir. Sunduğumuz ürünler günümüz ekonomisine uygun, yenilikçi, rekabetçi ve işinizi büyütmeye yönelik çözümlerdir.

Tekstil News: Dijital baskı yatırımı yapan firmalarımız makine yatırımı yaparken nelere dikkat etmeliler?
Erdem Canik: Burada yatırımcılar önce ne istediğini iyi bilmeli. Satış ve Pazarlama tedarikçiler için bir sanattır. Her reçete her hastaya yazılmadığından sebep; Biz İTS Dijital tekstil olarak stokdaki ürünlere göre hareket etmeyiz. Antibiyotik yaz bana iyi geliyor diyene de Antibiyotik yazmayız. Üst giyim, ev tekstili, spor giyim, direk baskı uygulamalarının alıcılarının farklı karakterde işler olduğunu bilip yatırımcıya o işe uygun Makine ve boyayı tavsiye ederiz. Referanslı yada referanssız ilgilendiğiniz makinede muhakkak test baskıları yaptırınız, kullanılan kağıt ve sublimasyon baskı boyasının uyumunu muhakkak kontrol etmeliler.
Müşteride kurulu makineleri muhakkak görün. Teknik servis hizmet kapsamını ve kalitesini araştırın. Bu işin en kritik alanı “Teknik Servis” dir.

Tekstil News: Türkiye’de Dijital baskı sektörü doyuma ulaştı diyebilir miyiz? Sektörü bir çocuğa benzetirsek halen emekleme devresinde miyiz?

Erdem Canik: 2021 yılının son çeyreği; Bize 2008 yılında dijital süblime baskı alanındaki patlamayı hatırlattı. Mevcut işini büyüten ve bunun yanında yeni müşterilerimizin talepleri makine satış oranlarımızdaki artış 2022 yılına da hızlı bir giriş yapmamızı sağladı. Yani doğru yatırımla büyüyen firmalar yatırım yapmaya devam ettiler ve bize de referans olup yeni müşteriler getirdi. Biz bu sene büyümenin devam edeceği inancındayız. Özellikle Avrupa’dan ülkemize Tekstil ürünleri konusunda talep artmıştır. Son zamanlarda çevre ve su tüketimine karşı dünyada oluşan tepkiler ile birlikte “Susuz Tekstil” dijital baskı alanındaki gelişmeler ile birlikte olması gereken maliyetlere indirilebildiğinde dijital tekstilin emekleme evresi de bitecektir. Çünkü; bizim tekstil sektörüne sunmuş olduğumuz ön işlemsiz ve susuz tekstil baskı çözümü, hızla azalan temiz su kaynaklarının korunmasına katkı sağlarken, baskıcıların üretim maliyetlerini aşağıya çekmeyi başarıyor. Geleneksel tekstil uygulamalarının gerektirdiği ön işlem (pat) ve baskı sonrası işlemlere olan ihtiyacı ortadan kaldıran yeni teknoloji, böylece bu işlemler sırasında kullanılan yoğun kimyasal ve su tüketiminin tamamen önüne geçiyor. Doğal kaynakları koruması ve atık su oluşumunu önlemenin yanı sıra ITS Dijital bu sürdürülebilir tekstil baskı çözümü genel maliyeti %50, enerji ve kimyasal maliyetlerini ise %80 oranında azaltıyor. Biz de bu alanda ciddi anlamda aşama kaydettik ve ITM’22 İstanbul Fuarını beklemekteyiz.

Tekstil News: Makinalarınızın satışlarında garanti süresi nedir? Teknik Servis konusunda nasıl hareket ediyorsunuz?
Erdem Canik: Makine satışlarında garanti kapsam ve süreleri yasalarla belirlenmiş mevzuata uyumludur. Teknik Servis grubumuz ciddi tecrübeye sahip ve çözüm odaklı çalışmaktadırlar. Problemler günlük olarak çözülür ve ertesi güne o sorun tekrar konuşulmaz.
Yedek parça stoğumuz makineyi tekrar yapabilecek kapasitededir.

Tekstil News: Pandemi ve kur artışı sizi olumsuz olarak etkiliyor mu? Bunun için nasıl önlemler aldınız?
Erdem Canik: Pandemi ile Avrupa daki kapanmalar sektörü yavaşlatsa da sublimasyon baskı alanında ciddi olumsuz etkiler gördüğümüzü söyleyemeyiz. Biz tabi bütün planlamalarımızı mevcut şartlara uygun olarak devam ettirdik ve pandeminin azalan etkisi ile ciddi olumlu etkilerini görmekteyiz. Kur artışı herkes gibi bizi de olumsuz etkiledi ancak müşterilerimiz ile geçmişi değil geleceği konuşarak olumsuz etkisini azalttık. Tekstil News: Fespa Eurasia 2021 Fuarında hangi makinalarınızı sergilediniz? Fuar değerlendirmenizi alabilir miyiz?
Erdem Canik: Fespa Fuarında Oric marka makinelerimizden Epson S-3200 baskı kafalı 390 metre hıza sahip endüstriyel grup makinesini,180 metre hıza sahip Epson i3200 8 kafalı baskı makinesi ve DTF baskı makinelerini tanıttık. Fespa 2021 fuarını rekor süblime baskı makinesi satışı ile hatırlayacağız. Kesinlikle fuarın amacına uygun ilgililerin geldiği ve kaliteli zaman geçirdiğimiz keyifli bir fuar oldu.

Tekstil News: Tükiye ekonomisini ve Tekstil sektörünü göz önünde bulundurarak; 2022 yılı için bir değerlndirme yapabilir misiniz?

Erdem Canik: Tekstil sektörünün Türkiye ekonomisine ihracat ve istihdam olarak ciddi katkıları bulunmaktadır. Tekstil sektörüne 2022 yılında daha çok talep geleceği inancındayız. Özellikle Avrupa’dan ziyaretçilerin Türkiye’yi üretim üssü yapma planlarına şahitlik etmekteyiz. Türkiye tekstil piyasası ucuz işçilik algısından ziyade en yeni makine en iyi tekstil kimyasal yatırımları ile yüksek kalitede son kullanıcıya ürünler sağlamaktadır.

Reklam
SIGN İstanbul 21 Eylül Perşembe günü, 24. kez kapılarını açtı. TÜYAP’TA 4 GÜN BOYUNCA TEKNOLOJİ ve TASARIM ŞOVU VAR!
Endüstriyel reklam ve dijital baskı endüstrisinin bölgesindeki en büyük ticaret fuarı SIGN İstanbul 21 Eylül Perşembe günü, 24. kez kapılarını...
KARL MAYER GROUP artık Bursa’da… KARL MAYER en son şubesinin açılışını duyurmaktan gurur duymaktadır!
Türkiye pazarında, uzun vadeli satış mümessilimiz ve güvenilir dostumuz ERKO ile 50 yılı aşkın çok başarılı ve yakın bir işbirliği...
Marzoli; ITMA 2023’te Son teknoloji FTM 320 Fitil Makinasını Sergiledi
Bir Camozzi Group şirketi olan Marzoli, 8 – 14 Haziran tarihleri arasında Milano’daki ITMA 2023 fuarında eğirme prosesindeki performansı optimize...
Bölgesinin en büyük endüstriyel reklam ve dijital baskı fuarı SIGN İstanbul için geri sayım başladı
Tarsus Fuarcılık tarafından “Shine Your Sign” sloganıyla bu yıl 24.’sü gerçekleştirilecek olan SIGN İstanbul için geri sayım başladı. Tüyap Beylikdüzü’ndeki...
Kontek’ten Yenilenebilir Enerji Sektörünün Olmazsa Olmazı ‘’Depolama Çözümleri’’ alanında yeni yatırım müjdesi!
Enerji’nin X Faktörü: MAXXEN Yenilenebilir enerji sektörünün öncü mühendislik firmalarından Kontek Enerji, sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamak ve enerji sektöründeki...
Lidya Grup, Duplo Türkiye’nin yetkili distribütörü oldu.  Lidya Grup ve Duplo’dan global dev iş birliği…
Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup, global anlaşmalara ve sektöründe başarılı çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Xerox, Epson, Efi, Kongsberg global markalarını...
TEKSTİL SEKTÖRÜNÜN OLİMPİYATI ITMA’23 MİLANO FUARINDA DİJİTALLEŞME ve SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞE YÖNELİK DÖNÜŞÜMÜN TEMELLERİ ATILDI
İplik eğirmeden dokumaya, örmeden terbiyeye, boyamadan baskıya, teknik tekstilden nonwoven’a kadar aralarında Rieter, Oerlikon, Saurer, Trützschler, Mayer & Cie., Brückner,...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ